2017. július 16. vasárnap, 12:46

2017. július 9 - angol testvéreink köszöntése, bemerítés

Írta: írnok
IWIWGoogle bookmarkFacebookTwitter

 1 20170710 1226673208Július 11-től kezdődik gyülekezetünkben az újabb angol hét, ahol a lebonyolításban, a tanításban évek óta angol testvéreink vannak a segítségünkre. Már a vasárnapot is velünk töltötték, együtt vettük az úrvacsorát. Holnap felkészítő nap lesz, aztán kedden jönnek a táborozók!
Meleg napok elé nézünk, sokan jönnek olyanok, akik először vesznek részt a táborba. Így sok erőt és Isten áldását kívánjuk a hétre!

Együtt örültek velünk a délutáni alkalmon is a környékbeli testvérekkel együtt, amikor két fiatalember tett vallást a hitéről: Fecser János testvér Németországban tért meg és az ottani gyülekezethez fog csatlakozni, de a rokonság miatt Vácott kérte a bemerítését. Gyülekezetünk örömmel adott helyt kérésének. Másik bemerítkező Szolga-Tőkés Gergő volt, aki már régóta látogatja gyülekezetünket. Sok keresés után megtalálta a helyét, úgy érezte, hitét meg kell pecsételnie és csatlakozni a gyülekezethez.
A délutáni istentisztelet a fehér ruhások bizonyságtételével kezdődött, majd Merényi Zoltán testvér kérdéseire közösen vallották meg hitüket. Ezt követően került sor a bemerítésükre.

Tovább a képekhez!

Meláth testvér az Apostolok Cselekedetei 8:29-39 alapján szólt: 1. Istennek mindig vannak olyan gyermekei, mint amilyen Fülöp is volt, aki engedelmeskedett Isten küldő szavának. Legyünk mi is mindig alkalmasak a jó hír továbbadására, még akkor is, ha nem értjük mindig a körülményeket, okokat. 2. Akit Isten küld, azt erőssé, hallóvá, kreatívvá - azaz alkalmassá - teszi a feladat elvégzéséhez. 3. Isten Lelke már felkészítette a főembert: a vágyakozás, érdeklődés ott volt a szívében. Fülöp azon a területen szólította meg Őt, ami a főembernek gondja volt: érted, amit olvasol? 4. A főember bemerítkezése után a szívében örömmel ment tovább a maga útján. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem lesz gondja többé, hanem azt, hogy a Sátán nem tudja többé legyőzni, tudja hová, merre tart az élete.
Az új testvérek feletti kézrátételes imával és a gyülekezet részéről elhangzó köszöntéssel (Tóth Zoltán) zárult az alkalom. 
Az istentisztelet után friss gyümölcsök mellett lehetett köszönteni az új testvéreinket.
Legyen ez jelkép! Új életük teremjen sok gyümölcsöt!

Menü

A perc igeverse

A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek.
János evangéliuma 14:26

Programok röviden

 

2017.12.14. csütörtök 18:00
Bibliaóra (utolsó az évben)
Igehirdető: Meláth Attila

2017.12.16. szombat 17:00
Központi énekkar koncertje

2017.12.17. vasárnap 10:00
Imaóra, istentisztelet
Igehirdető: Meláth Attila
3.advent, utána nyugdíjas karácsony

2017.12.24. vasárnap
Nincs összejövetel

2017.12.25. hétfő 10:00
Karácsonyi Istentisztelet
Igehirdető: Meláth Attila

2017.12.25. hétfő 17:00
Karácsonyi Istentisztelet
Igehirdető: Meláth Attila
Gyerek karácsony

2017.12.31. vasárnap 10:00
Imaóra, istentisztelet
Igehirdető: Meláth Attila

2017.12.31. vasárnap 18:00
Óévi Istentisztelet
Igehirdető: Meláth Attila

2018. 01.01. hétfő
Nincs összejövetel

A gyülekezet részletes programjának
excel táblázataxlsxide kattintva tölthető le
(2017. augusztus-december)


 

Követés

face_small
twit